AB Karl Hedin Bygghandel är glada och stolta att inviga sin senaste anläggning med festligheter och erbjudanden.
Vi har arbetat hårt för att skapa en bygghandel med smidiga flöden och att kunna erbjuda högkvalitativa byggmaterial och produkter från ledande leverantörer. Under invigningsfesten 13 februari kommer ca 25 leverantörer att vara på plats för att visa upp sina produkter och nyheter.
– Vi ser fram emot att välkomna alla byggföretag och konsumenter till vår nya bygghandel och visa styrkan i vårt koncept för den lokala marknaden, säger Ludvig Malmeling, platschef för AB Karl Hedin i Uddevalla.
Anläggningen i Uddevalla – som är AB Karl Hedin’s 52:a bygghandel – kommer arbeta tätt ihop med de närliggande anläggningarna i Trollhättan, Vänersborg, Munkedal och Kungshamn för att kunna erbjuda effektiva leveranser i området.